V posledních letech různé streamovací služby zažily velký úspěch i v našich končinách. Jako například takový Netflix, pro streamování filmů a seriálů, nebo Spotify, který zase naopak slouží čistě k poslechu hudby a podcastů.
Začněme Netflixem, který začal jako videopůjčovna s velmi inovativní formou půjčování obsahu. Ten fungoval za měsíční poplatek, kdy jste si mohli skrze poštu nechat poslat až tři filmy na DVD a pokud jste chtěli nějaký další jiný, museli jste jeden z nich vrátit zpět. Tyto DVD jste si mohli po dobu placení, nechat, jak dlouho jste chtěli. Dnes už to samozřejmě funguje jinak, ale samozřejmě v tom stále hraje roli předplatné, díky kterému máte dnes možnost sledovat obrovské množství filmů a seriálů na jakémkoliv chytrém zařízení. Za pár stovek, tedy máte o zábavu postaráno a o obsah rozhodně strach mít nemusíte.
Na podobném principu funguje i Spotify, kde také funguje měsíční předplatné. Ovšem v tomhle případě máte přístup k milionům skladeb od téměř každého interpreta, který se rozhodl svou tvorbu publikovat i na této službě. Tato služba má i svou konkurenci jako například Tidal, který nabízí, pokud je to možné, streamovat obsah v téměř bezztrátové kvalitě. Spotify má i svou kontroverzi, která lehce otřásá celým hudebním průmyslem. Tím je nízké vyplácení tvůrců a zneužívání plateb za poslech.
U obou služeb je možno speciální rodinné předplatné, které umožňuje výhody předplatného rozdělit ať už mezi členy domácnosti, či mezi kamarády. Ovšem kvůli jistému zneužívání této možnosti, se snaží obě služby tyto speciální předplatné dosti omezit a například už dnes musíte při registraci do služby Spotify zadávat Vaši adresu, aby si ověřili, zda-li jste opravdu členem rodiny, kde se toto předplatné sdílí. Rádi by chtěli používat i GPS lokaci, aby si to vše ověřili, ovšem tato metoda je dosti zásah do soukromí, a tak ji zatím nepoužili.