V supermarketu kvalitní kolo nekoupíme

Pokud se podíváme do různých sportovních sekcí velkých obchodní domů, tak můžeme lehce vidět kolo, které bude stát poměrně málo. Asi bychom měli být ostražití, jelikož zrovna tyto kola jsou prakticky neseřiditelná. Pokud přece jenom si je zakoupíme, může nás seřízení a další množství servisních zásahů stát neskutečné peníze. Pak je těžko si říkat, že kdyby…. A na druhou stranu není snad nic horšího, než když si v klidu vyjedeme a při cestě se stane nějaká závada, většinou nejde řadit, což je nepříjemné zjištění. V podstatě se nám takové kolo pěkně prodraží.

skládací kolo

Existuje skutečně velké množství kol

V dnešní době se hodně preferují elektrokola. Do kopce bez větší námahy je naprostá idylka, pokud ovšem dobře slouží baterie. Když náhodou se vybije, tak se také na takovém kole dá přirozeně jet, ale nejspíš si pěkně šlápneme do pedálů. Samozřejmě si musíme za takový přepych trochu více připlatit, ale na druhou stranu je to velmi podobné, jako bychom investovali do malého motocyklu.
Jaká kola můžeme potkat na komunikacích?

  • Silniční – úzké a hladké pláště, klasické berany je plně vystihují, ale rozhodně bychom se s nimi neměli pouštět do terénu.
  • BMX a freestylová – mají odolný rám a to jen díky jemu se dají snadno zdolat překážky.
  • Sjezdová – s těmi bychom se neměli moc pouštět na větší dálky. Nejlepší jsou při sjízdnosti z kopce, opačně to bývá trochu problém.
  • Tandemová – rádi cestujete ve dvou a navíc jste sehraní? Tak to je přesně pro takové dvojice.

kolo skládací

  • Lehokola – těch existuje již několik druhů a také možností, jak na nich jezdit a rozhodně se nejedná o tělesně postižené jedince.
  • Skládací – absolutní špička, co se dá přibalit do kufru. Skládací elektrokolo  lze skutečně poměrně rychle složit na rozměr velikosti většího kufru. Jsou skvělé i do města, protože se dají rychle složit a dá se s nimi skvěle cestovat hromadnou dopravou nebo i vlakem. Nízká hmotnost je vyhovující i pro něžné pokolení, tudíž ani ženám nebo dětem nedělá problém kolo složit a převést ho. Navíc se na něm skutečně dobře jezdí.