Stále pijete jen z „petky“?

Lahvena pití vyrobené ze skla jsou rozhodně dobrou volbou na pití našich oblíbených nápojů v práci, ve škole, i ve volném čase. Je to skvělá alternativa pro PET lahve. Plasty v dnešní době značně zamořují životní prostředí naší krásné planety. Na souši i ve vodě hromady plastového odpadu hyzdí přírodu a ohrožují zdraví a životy všech obyvatel. Každý jednotlivec může k zastavení hromadění plastů přispět i tak, že na pití bude používat lahev skleněnou. Z jakých dalších důvodů je lepší než ta plastová?
 pět lahví
Je zdravá!
Skleněná lahev neovlivňuje chuťové vlastnosti svého obsahu, což u plastových někdy hrozit může. Také ho nemohou „nakazit“ toxiny, které ohrožují zdraví konzumenta. Dnešní skleněné lahve na pití jsou z kvalitního, velmi odolného skla. Můžeme je snadno mýt a čistit.
 
Šetří nám peníze!
Pokud lahev naplňujeme opakovaně a k pití používáme pitnou vodu z vodovodu (u nás je „kohoutková voda“ v porovnání s mnoha jinými zeměmi kvalitní) či vlastního zdroje, bude to mnohem levnější než nakupování vody balené. Můžeme ušetřit tisíce korun.
 
Dá se z ní pít vše!
Pokud nám samotná voda „nejede“, můžeme si ji ochutit dle libosti. Pít ji se sirupy, džusy. Materiál umožňuje, že do ní naléváme i nápoje teplé, aniž by docházelo k uvolňování nebezpečných, zdraví a chuť ovlivňujících látek. Vychutnáme si z ní i oblíbenou kávu nebo čaj. Protože se dobře čistí, dají se v ní uchovávat i nápoje poněkud hutnější konzistence. Třeba mléčné, ovocné nebo zeleninové koktejly.
 samsung tablet
Jsou lehké, odolné a hezké!
Dnešní skleněné lahve na pití rozhodně nejsou žádné „těžké váhy“. Vyrábí se z kvalitního odlehčeného borosilikátového skla. A dost vydrží. Odolávají poškrábání i nárazům. Můžeme je tedy vzít s sebou nejen do práce či do školy. Hodí se i „do terénu“. Jejich kvalitu oceníme při občerstvení na cestách a při sportovních aktivitách všeho druhu. V obchodech jsou na výběr lahve různých objemů, tvarů, druhů zavírání i barevných variant. Každý si můžeme vybrat krásnou lahev dle svého vkusu!