Kdy vztah nemá cenu?

Pokud nevíte, jestli váš vztah stojí za to a rozhodujete se, jestli jej neskončit, pomohou vám body, díky kterým už budete mít jasno. Přestože ukončení nějaké éry vašeho života s osobou, se kterou trávíte mnoho času, může být bolestivé, pravděpodobně by byl život s ním mnohem horší, neuspokojivý a plný zklamání.

 mladý pár

Chybí empatie

Nikdy nepřistupujte na vztah ve chvíli, kdy se mezi sebou nedokážete chovat s respektem i pochopením. Pokud nedokážete rozpoznat, kdy je třeba něco řešit, nebo kdy je lepší být sám, tak to pravděpodobně nebude fungovat. Samozřejmě nezahazujte naději hned v prvních chvílích, toto se dá naučit a pokud oba chtějí, mohou se více snažit.

 

Berete se jako samozřejmost

Už vás netěší být tolik s danou osobou, je to jen člověk ve vašem životě? Chybí zde city, které jste měli dříve? Nechodíte nikam, jen spolu bydlíte? V takovém případě vás pravděpodobně nejvíce bude děsit odchod z komfortní zóny, ovšem z odchodu od té osoby si nic dělat nebudete. A v takovém případě je jen dobře to ukončit. Pokud vás osoba obejme a vy se necítíte komfortně, chybí sexuální život, nejedná se dále o pořádné soužití.

 Rozchod dvou lidí

Chybí snaha

Snažit se musí ve vztahu oba. Je třeba otevřeně komunikovat a nemůžete partnera nutit k tomu, aby se změnil úplně od základů. Ovšem nějaké kompromisy, trocha respektu, a hlavně snaha, to je klíč ke štěstí. Pokud se druhá osoba nesnaží a ví, že existují věci, které nedokážete skousnout, nedělejte si naděje, že to někdy bude jinak.

 

A hlavně, pokud už nyní pochybujete o vašem vztahu a nevíte, jestli má cenu, proč v něm vůbec setrváváte? Měli byste si být jistí svými pocity, jestli danou osobu milujete nebo ne. Pochybování je jen znak toho, že to nikdy nebude to pravé pro vás a pravděpodobně to už někde uvnitř sami tušíte. Proto opravdu popřemýšlejte, jestli nějaké takové myšlenky mají cenu a zkuste se na partnera podívat z té kladné stránky a zachytit jeho přednosti.